۵ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه مرمت پل خاتون لازم است

۵ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه مرمت پل خاتون لازم است

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به برآورد ۵ میلیارد تومانی برای مرمت پل خاتون از تلاش برای جذب اعتبارات لازم و انعقاد قرارداد با پیمانکار برای مرمت این پل خبر داد.

۵ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه مرمت پل خاتون لازم است

به گزارش استارتاپ زنان خلاق از کرج، یحیی دارایی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین وضعیت پل خاتون، گفت: ساخت سازه نگهبان پل تاریخی خاتون به اتمام رسیده و با توجه به اهمیت نبود فاصله زمانی برای مرمت پل، ادامه کار از لحاظ زمانی مهم است؛ زیرا اگر نتوانیم ادامه کار را اکنون انجام دهیم احتمال هوازدگی طاق‌های نیمه کاره و آسیب به بنا وجود دارد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه به دلیل نبود اعتبارات لازم برای ادامه کار، مرمت این پل از زمان ریزش مدتی به تعویق افتاد، افزود: با عنایت به نیاز به انعقاد قرارداد مجدد با پیمانکار، هفته گذشته با مراجعه به وزارتخانه متبوع شرح وضعیت بحرانی پل توضیح داده شد.

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با حضور مدیران و کارشناسان وزارت متبوع و کارشناسان فنی اداره کل البرز برگزار شد، ادامه داد: مقرر شد در طی همین ماه شرح خدمات باقی مانده برای مرمت پل آماده شود.

به گفته سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با توجه به اینکه حداقل پنج میلیارد تومان برآورد هزینه مرمت این پل است، در تلاشیم از محل اعتبارات استانی و مساعدت ویژه مسؤولان استان این مهم تحقق یابد؛ همچنین از اداره کل حفظ و احیاء تقاضا کردیم اعتبارات از سوی وزارتخانه برای مرمت این پل افزایش یابد تا قرارداد اولیه با پیمانکار منعقد شود.

انتهای پیام/ج

دیدگاهتان را بنویسید