گلایه مردم بجستان از قطعی چندروزه آب

گلایه مردم بجستان از قطعی چندروزه آب

پس از گذشت چندروز که قطعی آب خانه ها در شهرستان بجستان، گلایه های زیادی در پی داشت خبرها از برقراری جریان آب پایدار به سمت این شهرستان حکایت دارد.

گلایه مردم بجستان از قطعی چندروزه آب

به گزارش استارتاپ زنان خلاق از بجستان، اواخر هفته گذشته بروز اتفاقات و نشتی در «سرج تانک» و یا واشر مقابله کننده با نوسانات فشار و نوسانات در خطوط پر فشار موجب قطعی موقتی آب خانه ها در شهرستان بجستان شد. این در حالی است که  به گفته برخی مسئولان محلی، تا زمان رفع کامل اتفاقات در خط انتقال آب بجستان علاوه بر آبرسانی با تانکر در نقاط مختلف، ۱۸ جایگاه برداشت آب در این شهرستان فعال و آب مورد نیاز شهروندان از این طریق تامین می شد اما بسیاری از شهروندان و مردم روستاهای اطراف در تهیه آب خانه هایشان دچار مشکل شده اند. محرومیت چندروزه ۱۵ هزار بجستانی از نعمت آب این اتفاق وقتی تلخ تر می شود که بدانیم اکنون ۱۵ هزار مشترک در مناطق شهری و روستایی تحت پوشش خدمات امور آب و فاضلاب بجستان قرار دارند و این جمعیت بزرگ طی چندروز گذشته از نعمت آب در خانه هایشان محروم مانده بودند. موضوعی که گلایه و انتقادات بسیاری از شهروندان بجستانی را به دنبال داشت تا جایی که صبح امروز، تعدادی از ساکنان این شهرستان با حضور در محل ساختمان فرمانداری بجستان به بیان مشکلات خود پرداختند و مدیر کل مدیریت بحران استان خراسان رضوی در دیدار با مردم به بیان علت قطع موقتی آب پرداخت.

  همه بجستانی ها تا پایان امروز از آب شرب بهره مند می شوند در همین حال، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از برقراری جریان آب پایدار به سمت بجستان خبر داد. سید ابراهیم علوی اظهار کرد: ️در پی مشکلی که در شبکه به وجود آمده بود هم اکنون جریان آب پایدار به سمت شهرستان بجستان در جنوب خراسان رضوی از حدود یک ساعت قبل برقرار شد و به ترتیب، نقاطی که دچار مشکل شده بودند تا پایان وقت امروز از آب شرب بهره مند می‌شوند. وی افزود: از سه شنبه هفته گذشته با توجه به وجود مشکل در تاسیسات تانک ضربه‌گیر، خط انتقال آب این شهرستان دچار برخی شکستگی‌ها شد. ️از ساعات اولیه بروز اتفاق، نیروهای شرکت در منطقه حضور یافتند و مشکلات یکی پس از دیگری رفع شد و آب به صورت موقت در شهر برقرار شد.

  علوی ادامه داد: ️دیروز هم رفع نقص صورت گرفت، آب در نقاط دارای اشکال وصل شد و چند ساعتی هم جریان برقرار بود ولی بخاطر فرسودگی شبکه مجدداً در برخی نقاط دچار مشکل شد. این مقام مسئول گفت: با پیگیری های که انجام شده تا امروز عصر آب به مرور به شبکه تزریق می شود منتهی مراتب با توجه به فرسودگی شبکه در سالیان گذشته احتمال اتفاقاتی وجود دارد ولی تیم‌های امدادی آماده رفع نقص هستند. وی ادامه داد: ️تیم های رفع نقص در منطقه حضور دارند تا اگر مردم پس از اتصال دچار مشکلی شدند با اطلاع به آنان به مساله رسیدگی شود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان این که راهکار اصلی راه اندازی ایستگاه پمپاژ است که در یک سال اخیر کارهای آن انجام شده و کار مخزن به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: ایستگاه پمپاژ آماده است که انشالله ظرف چند روز آینده که به بهره برداری رسید با تنظیم فشار شبکه خطای وارده به شبکه فرسوده آب به حداقل می رسد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید