واحد ۴ بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا به مدار تولید بازگشت

واحد ۴ بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا به مدار تولید بازگشت

واحد ۴ بخار نیروگاه شهیدسلیمی نکا پس از انجام تعمیرات میاندوره ای به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

واحد ۴ بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا به مدار تولید بازگشت

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا افزود: این واحد که طبق برنامه و به منظور ارتقاء آمادگی برای تولید پایدار انرژی در تابستان در روزهای ابتدایی ماه جاری از مدار خارج شده بود، پس از ۲۳ روز کار فشرده تعمیراتی به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

نورالله ادبی فیروزجائی با اشاره به لزوم آمادگی کامل همه واحدهای نیروگاهی برای تأمین نیاز شبکه در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: با توجه به افزایش بسیار قابل توجه تقاضای مصرف برق در ایام گرم سال بدلیل استفاده مشترکان از سیستم های سرمایشی، در راستای پاسخگویی به تقاضا و ارتقاء توان تولید واحدها، کار و تلاش و فعالیت تعمیراتی به صورت فشرده در نیروگاه حتی در تعطیلات نوروز بی وقفه ادامه داشت تا انشاءا… بتوانیم از پیک مصرف امسال با موفقیت عبور کنیم.

وی با اشاره به ناترازی تولید و تقاضای مصرف برق، بالا بودن شدت مصرف انرژی در کشور را یکی از چالشهای اساسی صنعت برق دانست و ابراز داشت: به گواه آمار مصرف برق کشور ما بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی است. لذا لازم است به موازات نیروگاه سازی و افزایش ظرفیت تولید برق، اقدام عاجلی هم در راستای فرهنگ سازی و آموزش شیوه های مدیریت مصرف انجام شود تا بتوانیم از اتلاف بیشتر سرمایه های ملی پیشگیری کنیم. ادبی افزود: درحال حاضر، طبق برنامه و به منظور ایجاد آمادگی تولید در تابستان، واحد یک بخار برای تعمیرات نیمه اساسی، واحد ۳ بخار برای انجام تعمیرات میاندوره ای و واحد یک گازی برای بازدید دوره ای و تعمیرات غیرمترقبه از مدار تولید خارج است.

۴۶

دیدگاهتان را بنویسید