دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان دارد

دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان دارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور در دیدار با امام جمعه اهل سنت چابهار گفت: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی و عمران و آبادانی استان سیستان و بلوچستان و فعال کردن ظرفیت های بی بدیل منطقه چابهار دارد.

دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان دارد

به گزارش استارتاپ زنان خلاق از زاهدان، سید محمد حسینی روز جمعه در دیدار با مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه اهل سنت چابهار اظهارکرد: مواضع و حمایت‌های حضرتعالی از وحدت، یکدلی و جلوگیری از انشقاق و دودستگی در سیستان و بلوچستان اقدامی ارزشمند است. وی بیان کرد: همه باید در این زمینه تلاش کنیم و بنای اصلی دولت هم بر همگرایی، همدلی و هم افزایی در کشور است با همین رویکرد می‌توان موانع و مشکلات را پشت سر گذاشت. معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب خاطرات خوبی از مردم سیستان و بلوچستان دارند و همواره از آنان به نیکی یاد می‌کنند و بر رفع محرومیت و پیشرفت استان تاکید دارند. وی ادامه داد: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی و عمران و آبادانی استان سیستان و بلوچستان و فعال کردن ظرفیت های بی بدیل منطقه چابهار دارد.

  امام جمعه اهل سنت چابهار نیز در این دیدار که امیر مقدم مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار نیز حضور داشت با قدردانی از اقدامات دولت آیت الله رئیسی در رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان، خاطراتی از توجه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مردم استان بیان کرد. مولوی عبدالرحمن ملازهی همچنین با اشاره به توجه دولت به رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم شهرستان چابهار به برقراری پرواز مستقیم برای حجاج چابهار اشاره کرد و گفت: برای اولین بار سه کاروان حج از منطقه از فرودگاه چابهار به سرزمین وحی اعزام شدند و این سفر با نظم و رسیدگی کامل، بخوبی و بدون کمترین دغدغه‌ای انجام شد. وی با قدردانی از اقدامات دولت سیزدهم و رئیس جمهور و کارگزاران حج، گفت: دولت در راستای رفاه و آسایش مردم جنوب سیستان وبلوچستان در زمینه حج، کار بسیار ارزشمندی انجام داد و با برقراری مجدد روابط با عربستان امسال تعامل خوبی با حاجیان ایرانی وجود داشت. امام جمعه اهل سنت چابهار همچنین از خاطرات خود در دوران رژیم پهلوی از تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر و آیت الله مکارم شیرازی به چابهار و نیز سفرهای حج خود نکاتی یادآور شد و کتاب ” پیشکسوتان بلوچستان و سفرنامه چابهار” را تقدیم سید محمد حسینی کرد. معاون پارلمانی ربیس جمهور در جریان این سفر همچنین از طرح‌ های عمرانی، زیربنایی، صنعتی، شیلاتی، بندری و گردشگری منطقه آزاد چابهار بازدید و از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و موانع و مشکلات موجود در مسیر توسعه آنها قرار گرفت. دکتر حسینی در بازدید از بندر ماهیگیری کنارک، مجتمع تفریحی گردشگری تیاب و پروژه ساخت شناگاه، مجتمع پتروشیمی نگین مکران، بندر شهید بهشتی و بندر شهید کلانتری، با گزارش مدیران و مسوولان این پروژه‌ها، از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه این مجتمع‌ها قرار گرفت. پایان پیام/3139

دیدگاهتان را بنویسید