ثبت همزمان تصویر ۴ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده اشترانکوه

ثبت همزمان تصویر ۴ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده اشترانکوه

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان لرستان از مشاهده و ثبت همزمان تصویر چهار قلاده خرس قهوه‌ای توسط محیط‌بانان منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد.

ثبت همزمان تصویر ۴ قلاده خرس قهوه‌ای در منطقه حفاظت شده اشترانکوه

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند در این خصوص گفت: محیط‌بانان خدوم و پرتلاش منطقه حفاظت شده اشترانکوه طی پایش شبانه روزی در این منطقه موفق به ثبت همزمان تصویر چهار قلاده خرس قهوه‌ای در این منطقه شدند.

سالاروند با اشاره به ثبت تصاویر متنوع گونه‌های حیات‌وحش طی دو سال گذشته در زیستگاه‌های طبیعی استان لرستان، بیان کرد: استان لرستان با شرایط مناسب زیستگاهی و حفاظتی، بیش از ٣٠ درصد تنوع زیستی کشور را دارا می‌باشد. وی در خصوص مشاهده گونه ارزشمند خرس قهوه‌ای در استان گفت؛ طی فروردین ماه سال جاری این سومین ثبت تصویر این گونه‌ ارزشمند در مناطق تحت مدیریت استان می‌باشد که در این مشاهدات که دو بار در منطقه حفاظت‌ شده اشترانکوه و یک بار در مناطق طبیعی شهرستان سلسله بوده است، جمعا ۷ خرس ثبت شده است که آمار جالب توجهی از نظر مشاهده این گونه مهم در استان پس از سال‌ها و آن هم فقط ظرف یک ماه، محسوب می‌شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت؛ در سال گذشته نیز تصاویر حضور خرس قهوه‌ای و پلنگ بعنوان گونه‌های شاخص و در خطر انقراض در مناطق طبیعی استان ثبت شده که نشان دهنده‌ پویایی و افزایش جمعیت گونه‌های شاخص حیات وحش در استان بواسطه برنامه‌ریزی و تلاش‌های شبانه روزی همکاران محیط‌بان و زحمتکشان عرصه محیط زیست لرستان با تکیه بر استفاده از فناوری‌های نوین( هوشمندسازی) و بخصوص افزایش تعداد نیروی محیط‌بان در مناطق تحت مدیریت استان طی دو سال گذشته می‌باشد. 46

دیدگاهتان را بنویسید