افزایش ۱۶ درصدی آمار ازدواج در شهرستان آبیک

افزایش ۱۶ درصدی آمار ازدواج در شهرستان آبیک

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک گفت: افزایش ۱۶ درصدی آمار ازدواج در شهرستان در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ نشانگر اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی مؤثر است، البته این عدد هم راضی کننده نیست و باید برای بالاتر بردن این آمار برنامه ریزی مستمر و تلاش مضاعف در دستور کار قرار گیرد.

افزایش ۱۶ درصدی آمار ازدواج در شهرستان آبیک

به گزارش استارتاپ زنان خلاق از آبیک، حجت الله مددخانی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان آبیک که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اتاق اصناف با همکاری دبیر ستاد ساماندهی امور ازدواج شهرستان، تفاهم نامه ای را با صنوف مرتبط با امر ازدواج و داوطلب همکاری منعقد و تخفیف ۲۵ درصدی برای زوج های زیر ۲۳سال و همچنین تخفیف ۲۰ درصدی برای زوج های بالای ۲۳ سال در خدماتی مانند فروشگاه های خرید جهیزیه، استفاده از مزون ها، گل فروشی ها، آرایشگاه ها و تالارهای پذیرایی اعمال کنند.

وی افزود: فضاهای فیزیکی مناسب به جهت برگزاری ازدواج آسان باید در شهرستان با استفاده از ظرفیت های موجود فراهم شود و در اختیار عموم قرار بگیرد. سرپرست فرمانداری آبیک تصریح کرد: استقرار یک مرکز مشاوره تجمیعی قبل، حین و بعد ازدواج در شهرستان آبیک با این ظرفیت جمعیتی با همکاری ادارات ذیربط و محوریت دبیر ستاد ساماندهی امور ازدواج امری الزامی است و باید در دستور کار قرار گیرد. این مسوول اضافه کرد: با تاکیدات رئیس جمهور شاهد تسهیل امور در امر اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری هستیم و این موضوع در حال به روز شدن است و با گذر زمان اقدامات تکمیلی ابلاغ خواهد شد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید