ادعای آمریکا: متعهد به ادامه تلاش‌های دیپلماتیک در قبال کره شمالی هستیم

ادعای آمریکا: متعهد به ادامه تلاش‌های دیپلماتیک در قبال کره شمالی هستیم

همزمان با رزمایش هوایی آمریکا در شبه جزیره کره، وزارت خارجه این کشور مدعی ادامه تلاش‌های دیپلماتیک درقبال کره شمالی شد.

ادعای آمریکا: متعهد به ادامه تلاش‌های دیپلماتیک در قبال کره شمالی هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل استارتاپ زنان خلاق، ایالات متحده روز چهارشنبه مدعی شد که همچنان متعهد به ادامه تلاش‌های دیپلماتیک با کره شمالی است و در عین حال بر تعهد امنیتی خود به کره جنوبی و متحدان دیگر تاکید می‌کند.

به گزارش وبگاه «رادیو کره جنوبی»، «متیو میلر» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری در پاسخ به سئوالی درباره هشدار کره شمالی به واشنگتن گفت که واشنگتن همچنان به رویکرد دیپلماتیک متعهد است و از پیونگ یانگ خواسته تا وارد گفت‌وگو شود.

وی تاکید کرد که تعهدات ایالات متحده در قبال دفاع از کره جنوبی و ژاپن همچنان مستحکم است.

این در حالی است که کاخ سفید اخیرا به کره شمالی هشدار داد که هرگونه حمله اتمی به آمریکا و متحدان این کشور به پایان حکومت کره شمالی منجر خواهد شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ماه آوریل هشداری مشابه صادر کرده و گفته بود که هرگونه حمله اتمی کره شمالی پایان دولت کره شمالی خواهد بود.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی نیز در نشست مطبوعاتی گفت که ایالات متحده مسئولیت خود را در قبال متحدان ژاپن و کره جنوبی جدی می‌گیرد. کربی اظهار داشت که واشنگتن تمام تلاش خود را برای احیای ائتلاف‌ها و مشارکت‌ها برابر رشد کره شمالی انجام می‌دهد.

وی بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده مایل است بدون پیش شرط با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در مورد خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره دیدار کند.

ماه گذشته، پیونگ یانگ با موفقیت یک ماهواره جاسوسی نظامی را در مدار قرار داد. کره شمالی اعلام کرد که تصویر مکان‌های حساس و نظامی کره جنوبی و آمریکا را در اختیار دارد.

کره شمالی اعلام کرده که  مصمم است به زودی ماهواره‌های جاسوسی بیشتری برای جمع‌آوری اطلاعات درباره فعالیت‌های نظامی دشمنان پرتاب کند. این ماهواره‌ها از ماهواره  «مالیگ یونگ» که ماه نوامبر به فضا پرتاب شد، الگوبرداری خواهند شد.

یک مقام کره شمالی در این زمینه گفت: «در صورت لزوم، آنها کار هدایت ما را به سمت حمله فوق‌العاده قوی انجام خواهند داد.»

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید