آیت الله خاتمی: هدف اصلی اغتشاشات اخیر براندازی نظام بود/200 روش اندیشکده‌ها علیه جمهوری اسلامی

آیت الله خاتمی: هدف اصلی اغتشاشات اخیر براندازی نظام بود/200 روش اندیشکده‌ها علیه جمهوری اسلامی

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هدف اصلی دشمن در اغتشاشات اخیر براندازی نظام اسلامی بود، گفت: دشمن این هدف را با چهار حربه مقابله با دین، امنیت و اقتدار کشور و همچنین ناامیدی مردم دنبال می‌کرد.

آیت الله خاتمی: هدف اصلی اغتشاشات اخیر براندازی نظام بود/200 روش اندیشکده‌ها علیه جمهوری اسلامی

به گزارش استارتاپ زنان خلاق از تربت حیدریه،  آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری  صبح امروز در ویژه برنامه جشن انقلاب و ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام که در حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه برگزار شد، اظهار کرد: امسال در شرایطی وارد چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شدیم که مظلومانه ترین دهه فجر را در طول این ۴۴ سال شاهدیم و این در حالی است که کشور چهار ماه در اغتشاش براندازی بود و آنچه که ناجوانمردانه است، مسجد را سوزاندند، مردم را میترساندند، پلیس و بسیج و پاسدار را شهید کردند و اسم این اغتشاشات را اعتراض می گذارند.

وی گفت : فتنه گران می خواهند محور وحدت را با هرج و مرج بشکنند، آنها قله انقلاب را نشانه گرفته اند و می‌دانند تنها فرد بزرگی که میتواند کشور را منسجم کند ولی فقیه است .

خاتمی ولایت را چراغ راه خواند و افزود: در صحنه حمایت از انقلاب بمانید و بدانید هرجا دشمن ایستاده آنجا مقر انحراف است .

وی تصریح کرد: آمریکا تمام پژوهشگاه‌های دنیا را بسیج کرده بود که راه‌های براندازی نظام را اعلام کنند، که ۲۰۰ راه پیشنهاد دادند و به یاری خدا همه این راهها بی نتیجه ماند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه هدف اصلی دشمن در اغتشاشات اخیر، براندازی نظام اسلامی بود، گفت: دشمن این هدف را با چهار حربه مقابله با دین، امنیت و اقتدار کشور و همچنین ناامیدی مردم دنبال می‌کرد. وی به تشریح حربه های دشمن در اغتشاشات اخیر پرداخت و گفت: از حماقت های این اغتشاشگران این بود که اغتشاشات را با قرآن سوزی، مسجد سوزی، چادر از سر زن مسلمان گرفتن و پرچم سوزی شروع کردند و این هجمه ها در این ایام بی بدیل بود و چه بسا اگر وارد این میدان نمی شدند مردم بزودی ماهیت این افراد را نمی‌فهمیدند، حال آنکه مردم از دین و قرآن و اهل بیت علیه السلام دست بردار نیستند.

خاتمی بیان کرد: بسیاری از اغتشاشگران چند عنوان فقهی داشتند، محارب، باغی، مفسد فی الارض. و قاتل و آنگاه وقت اجرای حکم خدا بمباران انتقاد می‌شود، البته انتقاد آزاد است ولی چرا وقتی محارب اعدام می شود سر و صدا به راه می اندازتد، شهیدان عجمیان و آرمان را دهها نفر محاصره کرده بودند و با زجر کشتند و نفس‌شان هم در نمی‌آید‌.

وی گفت: درخت انقلاب شجره طیبه ای است که با انجام این کارها حتی برگ هایش تکان نمی خورند چه رسد به اینکه درخت تنومند انقلا ب را بتوانند از بین ببرند.

امام جمعه موقت تهران با تحسین مردم تربت حیدریه مبنی بر اینکه شهری آرام و بدون تنش و اغتشاش داشتند، گفت: از مردمی که ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب به صحنه آمدند هم چنین انتظار می رود، آفرین بر مردم تربت حیدریه که این خطه را امن نگه داشتند و بدانید این صراط ولایت و دین حق است و در این صراط بمانید که دو بار از مقام معظم رهبری این تعبیر شنیده شده، آینده بهتر از گذشته با بصیرت و مقاومت و حضور همیشه در صحنه در پیش داریم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید